Save on your hotel - hotelscombined.com
Gap Turu Kayseri

Açıklama

GAP TURU *Güncel tarih ve ücretler için lütfen iletişime geçiniz 0352 222 30 04

DİYARBAKIR-BATMAN-MARDİN-ŞANLIURFA-GAZİANTEP-KAHRAMANMARAŞ

HASAN PAŞA HANI- CAHİT SITKI TARANCI EVİ- DÖRT AYAKLI MİNARE- ULU CAMİİ- SURLAR VE KALELER-HASANKEYF-MİDYAT KONUKEVİ-MİDYAT TELKARİ ATÖLYELERİ-ULU CAMİİ-KASİMİYE MEDRESESİ-DEYRUL ZAFRAN MANASTIRI-BALIKLIGÖL-AYNZELİHA GÖLÜ-HARRAN-İSOTÇULAR VE BAKIRICILAR ÇARŞISI-HALFETİ-RUM KALESİ-ZEUGMA-GAZİANTEP KALESİ-BAKIRCILAR ARASTASI VE MARAŞ GEZİSİ

 

1.GÜN: (HAREKET)

Değerli misafirlerimiz, sizleri Nevil Turizm önünden 21:00’da alarak Güneydoğu Anadolu turumuza gece yolculuğu ile başlıyoruz.

2.GÜN

Gece yolculuğumuz sonrası 9000 yıllık geçmişe sahip Diyarbakır ilimize ulaşıyoruz. Sabah tarihi Hasan Paşa Han’ında yöresel kahvaltımızı aldıktan sonra ilk durağımız Diyarbakır’ın simgesi haline gelmiş, MÖ. 3000-­‐4000 yıllarında Huriler tarafından yapılmış büyüklüğü ve yüksekliği ile dünyada birinci, uzunluğu bakımından Çin Seddin’den sonra dünyada ikinci olan şehir surlarını ve kale kapılarını görüyoruz.Ardından 639 yılında Diyarbakır’a Egemen olan Müslüman Araplar tarafından şehrin merkezindeki en büyük mabed Martoma Kilisesini camiye çevirmesiyle yeniden inşa edilen, Şam Emeviye Cami’nin Anadolu’ya yansıması olarak yorumlanan, ortadaki büyük avlunun doğu ve batısında yer alan maksureleri, güneyinde Hanifiler Camii, kuzeyindeki Şafiler Camii, Mesudiye ve Zinciriye Medresesi ile dinsel ve kültürel yapıları bir araya getiren ayrıca sibernetik alanın kurucusu kabul edilen, fizikçi, robot ve matriks ustası ünlü bilim adamı İsmail Ebul İz Bin Rezzaz El Cezeri’nin yaptığı güneş saatini de görebileceğimiz. İslam aleminin 5. Harem-­‐i Şerifi olarak kabul edilen Ulu Camii’yi geziyoruz. Sonraki durağımız Diyarbakır evlerinin özelliklerini en özgün biçimde muhafaza eden ayrıca Şaire ait özel eşyaları da görebileceğimiz Cahit Sıtkı Tarancı Evini ziyaret ediyoruz. Ardından Akkoyunlu Kasım Han tarafından yekpare dört sütun üzerinde inşa edilmiş olan Dört Ayaklı Minareyi ziyaret ettikten sonra kısa bir yolculuk sonrası Batman’da bulunan Hasankeyf Antik Şehri’ni geziyoruz.Antik kenti gezdikten sonra Mardin İlinin incisi olan Midyat’a ulaşıyoruz.Muhteşem Taş işçiliği ile yapılmış, ünlü Midyat Devlet Konuk evini geziyoruz. Ardından Telkari gümüş işçiliğinin en güzel örneklerinin sergilendiği atölyelerde alışveriş yapabiliyoruz. Sonrasında İpek Yolu üzerinde bulunan farklı dini inançları ve eserleri bünyesinde barındıran Gündüz Seyranlık Gece Gerdanlık diye anılan Mardin ilimize ulaşıyoruz. Konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz.

 • Sabah Kahvaltısı: Mardin merkezde yöresel kahvaltı, tur ücretine dahildir.
 • Öğle Yemeği: Diyarbakırda merkezde alınacaktır.
 • Akşam Yemeği: Açık büfe olarak otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
 • Konaklama: MATİAT OTEL / MARDİN
 • Otele Giriş Saati: 20:30
 • Otelden Çıkış Saati: 08:00
 • Rota: Kayseri-­‐Pınarbaşı-­‐Göksun-­‐Kahramanmaraş---Gaziantep---Şanlıurfa---Viranşehir-­‐Kızıltepe---Midyat--Mardin
 • Toplam Kat Edilecek Mesafe: 750 km

 

3.GÜN

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Dinlerin ve Dillerin buluştuğu, Süryani'sinden, Arabına birçok farklı kültür ve İnanç birleşimi olan Mardin, taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyülüyor. Kentsel sit alanı olan ve koruma altına alınan Eski Mardin'de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesinden başlayacağız. Medresenin avlusunda bulunan küçük havuzu yapıya serinlik katmakla birlikte Selsebil adı verilen çeşmenin anlatımını rehberimizden dinlediğinizde bir kez daha büyüleneceksiniz. Ulu Camii'ye doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Dar ve taş sokaklarda çarşıların arasından yapacağımız yürüyüşümüz sonrasında Mardin'in en büyük Camisi olan Camii Kebir de olarak geçen Ulu Camiyi bir şiir misali okunacak olan minaresinin anlatımını dinledikten sonra belediye temizlik işlerinin -eşekler- ile yapıldığı evlerin altından geçen Abbaraların altından geçerek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Şehidiye medresesini ve PTT binasını gördükten sonra Mezopotamya Ovasına karşı yorgunluk çaylarımızı ve kahvelerimizi içiyoruz. Kısa bir dinlenme molasının sonrasında Deyr-ul Zafaran Manastırına gidiyoruz. Süryanilerin 1000 yıldan fazla bir zaman Patrikhane merkezi olan Deyrul Zafaran Manastırını gezerken 4000 yıllık Güneş tapınağını (Sin tapınağını) Şifahaneyi, Kilisesini ve Vaftizhanesini dolaşıp Mardin ilimize veda ederek Şanlıurfa ilimiz için yolculuğumuza başlıyoruz.Peygamberler şehri Şanlıurfa’da ilk durağımız, Hz. İbrahim Peygamber’in ateşe atıldığında düştüğü yer olarak bilinen Balıklıgöl gezimizi yaptıktan sonra Dünya arkeolojisinin göz bebeği olan ve arkeolojik çalışmaların halen devam ettiği, dünyada bilinen ilk tapınağı içinde barındıran Göbekli Tepe Kutsal Alanını geziyoruz. Sonra Şanlıurfa'nın en popüler ilçesi olan Harran ile gezimize başlıyoruz. Burada ilk olarak Harran Şehrinin ortasında 22 mt. yükseklikte var olan Harran Höyüğü, Türkiye'de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski cami olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, avlusunda yer alan Anadolu'da kurulan İlk İslam Medresesi ( Harran Üniversitesi ),İç Kale, Tarihi Surları, ters fincan evleri gezimizi tamamladıktan sonra Urfa’ya dönüyoruz. Panoromik olarak Eski Urfa Tarihi gezimizi tamamlayıp konaklayacağımız otelimize hareket ediyoruz.

 • Sabah Kahvaltısı: Konaklama yapacağımız otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
 • Öğle Yemeği: Mardinde merkezde alınacaktır.
 • Akşam Yemeği: Sıra Gecesi Çardaklı Köşk de alınacaktır.
 • Konaklama: DEDEMAN HOTEL / ŞANLIURFA
 • Otele Giriş Saati: 20:00
 • Otelden Çıkış Saati: 08:00
 • Rota: Mardin-­‐Şanlıurfa
 • Toplam Kat Edilecek Mesafe: 490 km
 •  

4.GÜN

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Halfeti’ye hareket ediyoruz. Fırat nehri üzerinde bulunan Bilecik baraj gölünde Tekne turumuzu yapıyoruz. Tekne turumuzda panaromik olarak Rum kaleyi ve sular altında kalan Savaşan Köyü görüyoruz. Halfeti’nin adını almış olduğu Karagül kısımlarını gezdikten sonra .öğle yemeğimizi Gaziantep’de alıyoruz. Yemeğimizden sonra Bakırcılar Arastası ve Gaziantep kalesini gezdikten sonra Sedef atölyesine hareket ediyoruz. Tam olarak yapılış tarihi ve uygarlığı bilinmeyen Türkiye’de günümüze kadar ayakta kalan Gaziantep Kalesini ( Panaromik ) olarak görüyoruz. Tahmis Kahvesinde Menengiç Kahvesi molası sonrası, bölgenin en çarpıcı özelliğinden olan Çarşıları, İmam Çağdaş vb Baklavacılar önünde vereceğimiz serbest zamanın ardından dönüş yolculuğumuza başlayıp Kahramanmaraş ilimizdeki dondurma keyfi sonrasında Kayseri’ye ulaşarak turumuzu sonlandırıyoruz.

 • Sabah Kahvaltısı: Konaklama yapacağımız otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
 • Öğle Yemeği: Şanlıurfa merkezde alınacaktır.
 • Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.
 • Rota: Şanlıurfa-­‐Gaziantep-­‐Kahramanmaraş-­‐Pınarbaşı-­‐Kayseri
 • Toplam Kat Edilecek Mesafe: 760 km
 • Toplam Tur Mesafesi: 2000 km
 • Otelden Çıkış Saati : 08:30

 

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
Acentenin Iflası veya herhangibir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar.Sağlık sigortası değildir,tedavi
masraflarını karşılamaz.(Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.)
MİNİBÜSLER
Mercedes Sprinter &Wolksvagen Crafter 17+1 kişilik Lüx Klimalı araçlar, 27 Kişilik Isuzu, Royal, Prestij Marka
Midibüslerdir.
Turda kişi sayısına gore bu araçlar kullanılacaktır.Kullanım hakkı Kayseri Tur Platformunda saklıdır.
OTOBÜSLER
Travego-Tourismo MERCEDES - Man FORTUNA 46+1+1 veya 54+1+1 koltuklandırma,Abs, Asr, Klimalı, Karoseri
indirme kaldırma sistemi Tempomat(hız sınırlayıcı ve sabitleyici),TV,DVD Player(DVD,VCD,CD,MP3),önde ve ortada
15"LCD monitör.Turda kişi sayısına göre bu araçlar kullanılacaktır.Kullanım hakkı Kayseri Tur Platformunda saklıdır

Açıklama

GAP TURU *Güncel tarih ve ücretler için lütfen iletişime…

Daha Fazla Bilgi

Açıklama

GAP TURU *Güncel tarih ve ücretler için lütfen iletişime geçiniz 0352 222 30 04

DİYARBAKIR-BATMAN-MARDİN-ŞANLIURFA-GAZİANTEP-KAHRAMANMARAŞ

HASAN PAŞA HANI- CAHİT SITKI TARANCI EVİ- DÖRT AYAKLI MİNARE- ULU CAMİİ- SURLAR VE KALELER-HASANKEYF-MİDYAT KONUKEVİ-MİDYAT TELKARİ ATÖLYELERİ-ULU CAMİİ-KASİMİYE MEDRESESİ-DEYRUL ZAFRAN MANASTIRI-BALIKLIGÖL-AYNZELİHA GÖLÜ-HARRAN-İSOTÇULAR VE BAKIRICILAR ÇARŞISI-HALFETİ-RUM KALESİ-ZEUGMA-GAZİANTEP KALESİ-BAKIRCILAR ARASTASI VE MARAŞ GEZİSİ

 

1.GÜN: (HAREKET)

Değerli misafirlerimiz, sizleri Nevil Turizm önünden 21:00’da alarak Güneydoğu Anadolu turumuza gece yolculuğu ile başlıyoruz.

2.GÜN

Gece yolculuğumuz sonrası 9000 yıllık geçmişe sahip Diyarbakır ilimize ulaşıyoruz. Sabah tarihi Hasan Paşa Han’ında yöresel kahvaltımızı aldıktan sonra ilk durağımız Diyarbakır’ın simgesi haline gelmiş, MÖ. 3000-­‐4000 yıllarında Huriler tarafından yapılmış büyüklüğü ve yüksekliği ile dünyada birinci, uzunluğu bakımından Çin Seddin’den sonra dünyada ikinci olan şehir surlarını ve kale kapılarını görüyoruz.Ardından 639 yılında Diyarbakır’a Egemen olan Müslüman Araplar tarafından şehrin merkezindeki en büyük mabed Martoma Kilisesini camiye çevirmesiyle yeniden inşa edilen, Şam Emeviye Cami’nin Anadolu’ya yansıması olarak yorumlanan, ortadaki büyük avlunun doğu ve batısında yer alan maksureleri, güneyinde Hanifiler Camii, kuzeyindeki Şafiler Camii, Mesudiye ve Zinciriye Medresesi ile dinsel ve kültürel yapıları bir araya getiren ayrıca sibernetik alanın kurucusu kabul edilen, fizikçi, robot ve matriks ustası ünlü bilim adamı İsmail Ebul İz Bin Rezzaz El Cezeri’nin yaptığı güneş saatini de görebileceğimiz. İslam aleminin 5. Harem-­‐i Şerifi olarak kabul edilen Ulu Camii’yi geziyoruz. Sonraki durağımız Diyarbakır evlerinin özelliklerini en özgün biçimde muhafaza eden ayrıca Şaire ait özel eşyaları da görebileceğimiz Cahit Sıtkı Tarancı Evini ziyaret ediyoruz. Ardından Akkoyunlu Kasım Han tarafından yekpare dört sütun üzerinde inşa edilmiş olan Dört Ayaklı Minareyi ziyaret ettikten sonra kısa bir yolculuk sonrası Batman’da bulunan Hasankeyf Antik Şehri’ni geziyoruz.Antik kenti gezdikten sonra Mardin İlinin incisi olan Midyat’a ulaşıyoruz.Muhteşem Taş işçiliği ile yapılmış, ünlü Midyat Devlet Konuk evini geziyoruz. Ardından Telkari gümüş işçiliğinin en güzel örneklerinin sergilendiği atölyelerde alışveriş yapabiliyoruz. Sonrasında İpek Yolu üzerinde bulunan farklı dini inançları ve eserleri bünyesinde barındıran Gündüz Seyranlık Gece Gerdanlık diye anılan Mardin ilimize ulaşıyoruz. Konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz.

 • Sabah Kahvaltısı: Mardin merkezde yöresel kahvaltı, tur ücretine dahildir.
 • Öğle Yemeği: Diyarbakırda merkezde alınacaktır.
 • Akşam Yemeği: Açık büfe olarak otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
 • Konaklama: MATİAT OTEL / MARDİN
 • Otele Giriş Saati: 20:30
 • Otelden Çıkış Saati: 08:00
 • Rota: Kayseri-­‐Pınarbaşı-­‐Göksun-­‐Kahramanmaraş---Gaziantep---Şanlıurfa---Viranşehir-­‐Kızıltepe---Midyat--Mardin
 • Toplam Kat Edilecek Mesafe: 750 km

 

3.GÜN

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Dinlerin ve Dillerin buluştuğu, Süryani'sinden, Arabına birçok farklı kültür ve İnanç birleşimi olan Mardin, taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyülüyor. Kentsel sit alanı olan ve koruma altına alınan Eski Mardin'de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesinden başlayacağız. Medresenin avlusunda bulunan küçük havuzu yapıya serinlik katmakla birlikte Selsebil adı verilen çeşmenin anlatımını rehberimizden dinlediğinizde bir kez daha büyüleneceksiniz. Ulu Camii'ye doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Dar ve taş sokaklarda çarşıların arasından yapacağımız yürüyüşümüz sonrasında Mardin'in en büyük Camisi olan Camii Kebir de olarak geçen Ulu Camiyi bir şiir misali okunacak olan minaresinin anlatımını dinledikten sonra belediye temizlik işlerinin -eşekler- ile yapıldığı evlerin altından geçen Abbaraların altından geçerek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Şehidiye medresesini ve PTT binasını gördükten sonra Mezopotamya Ovasına karşı yorgunluk çaylarımızı ve kahvelerimizi içiyoruz. Kısa bir dinlenme molasının sonrasında Deyr-ul Zafaran Manastırına gidiyoruz. Süryanilerin 1000 yıldan fazla bir zaman Patrikhane merkezi olan Deyrul Zafaran Manastırını gezerken 4000 yıllık Güneş tapınağını (Sin tapınağını) Şifahaneyi, Kilisesini ve Vaftizhanesini dolaşıp Mardin ilimize veda ederek Şanlıurfa ilimiz için yolculuğumuza başlıyoruz.Peygamberler şehri Şanlıurfa’da ilk durağımız, Hz. İbrahim Peygamber’in ateşe atıldığında düştüğü yer olarak bilinen Balıklıgöl gezimizi yaptıktan sonra Dünya arkeolojisinin göz bebeği olan ve arkeolojik çalışmaların halen devam ettiği, dünyada bilinen ilk tapınağı içinde barındıran Göbekli Tepe Kutsal Alanını geziyoruz. Sonra Şanlıurfa'nın en popüler ilçesi olan Harran ile gezimize başlıyoruz. Burada ilk olarak Harran Şehrinin ortasında 22 mt. yükseklikte var olan Harran Höyüğü, Türkiye'de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski cami olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, avlusunda yer alan Anadolu'da kurulan İlk İslam Medresesi ( Harran Üniversitesi ),İç Kale, Tarihi Surları, ters fincan evleri gezimizi tamamladıktan sonra Urfa’ya dönüyoruz. Panoromik olarak Eski Urfa Tarihi gezimizi tamamlayıp konaklayacağımız otelimize hareket ediyoruz.

 • Sabah Kahvaltısı: Konaklama yapacağımız otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
 • Öğle Yemeği: Mardinde merkezde alınacaktır.
 • Akşam Yemeği: Sıra Gecesi Çardaklı Köşk de alınacaktır.
 • Konaklama: DEDEMAN HOTEL / ŞANLIURFA
 • Otele Giriş Saati: 20:00
 • Otelden Çıkış Saati: 08:00
 • Rota: Mardin-­‐Şanlıurfa
 • Toplam Kat Edilecek Mesafe: 490 km
 •  

4.GÜN

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Halfeti’ye hareket ediyoruz. Fırat nehri üzerinde bulunan Bilecik baraj gölünde Tekne turumuzu yapıyoruz. Tekne turumuzda panaromik olarak Rum kaleyi ve sular altında kalan Savaşan Köyü görüyoruz. Halfeti’nin adını almış olduğu Karagül kısımlarını gezdikten sonra .öğle yemeğimizi Gaziantep’de alıyoruz. Yemeğimizden sonra Bakırcılar Arastası ve Gaziantep kalesini gezdikten sonra Sedef atölyesine hareket ediyoruz. Tam olarak yapılış tarihi ve uygarlığı bilinmeyen Türkiye’de günümüze kadar ayakta kalan Gaziantep Kalesini ( Panaromik ) olarak görüyoruz. Tahmis Kahvesinde Menengiç Kahvesi molası sonrası, bölgenin en çarpıcı özelliğinden olan Çarşıları, İmam Çağdaş vb Baklavacılar önünde vereceğimiz serbest zamanın ardından dönüş yolculuğumuza başlayıp Kahramanmaraş ilimizdeki dondurma keyfi sonrasında Kayseri’ye ulaşarak turumuzu sonlandırıyoruz.

 • Sabah Kahvaltısı: Konaklama yapacağımız otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
 • Öğle Yemeği: Şanlıurfa merkezde alınacaktır.
 • Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.
 • Rota: Şanlıurfa-­‐Gaziantep-­‐Kahramanmaraş-­‐Pınarbaşı-­‐Kayseri
 • Toplam Kat Edilecek Mesafe: 760 km
 • Toplam Tur Mesafesi: 2000 km
 • Otelden Çıkış Saati : 08:30

 

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
Acentenin Iflası veya herhangibir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar.Sağlık sigortası değildir,tedavi
masraflarını karşılamaz.(Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.)
MİNİBÜSLER
Mercedes Sprinter &Wolksvagen Crafter 17+1 kişilik Lüx Klimalı araçlar, 27 Kişilik Isuzu, Royal, Prestij Marka
Midibüslerdir.
Turda kişi sayısına gore bu araçlar kullanılacaktır.Kullanım hakkı Kayseri Tur Platformunda saklıdır.
OTOBÜSLER
Travego-Tourismo MERCEDES - Man FORTUNA 46+1+1 veya 54+1+1 koltuklandırma,Abs, Asr, Klimalı, Karoseri
indirme kaldırma sistemi Tempomat(hız sınırlayıcı ve sabitleyici),TV,DVD Player(DVD,VCD,CD,MP3),önde ve ortada
15"LCD monitör.Turda kişi sayısına göre bu araçlar kullanılacaktır.Kullanım hakkı Kayseri Tur Platformunda saklıdır

Seç Tarih
Bu tur için yetişkinlerin azami sayısı geçti
Kim Hayır Fiyat
Yetişkinler 0 0

Toplam Turkish 0
Şimdi Para Yatırma Turkish 0

Gizlilik Politikası


Günler : 3 | Gece : 2


Kapanımlar


 • 2 Gece Otel Konaklaması
 • 3 Sabah Kahvaltısı ( Serpme veya Açık Büfe)
 • 2 Akşam Yemeği ( Set Menü veya Açık Büfe)
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Donanımlı Araçlarla Ulaşım
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Acenta Refakatı
 • Araç İçi İkramlar

Hariç Tutulanlar


 •     Müze Ören Yeri Girişleri    
 •     Kişisel Alışverişler    
 •     Ekstra Turlar    
 •     Tüm Öğlen Yemekleri    
 •     Tüm Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler    

Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya güncellenemez

All Rights Reserved by Alphaweb